Home

Degustacja japońskiej whisky

Co nowego

Degustacja japońskiej whisky

21 września 2019

Degustacja japonskiej whisky

Tasaky

Degustacja japońskiej whisky

Zapraszamy na pierwszą degustacje japońskiej whisky w TASAKY!
Uwielbiamy Whisky – szlachetny trunek, który zyskuję coraz większą grupę miłośników zarówno w naszym kraju, jak i na całym świecie. Do niedawna whisky kojarzona była głównie ze Szkocją. Japonię z kolei kojarzymy głównie z sake, jednakże pod koniec XIX wieku w wyniku fascynacji zachodem japończycy również zaczęli zakładać swoje pierwsze destylarnie. Zaowocowało to stworzeniem whisky o unikalnych walorach smakowych i aromatach, które w połączeniu z japońskim perfekcjonizmem sprawiły, iż obecnie Japonia jest drugim producentem whisky na świecie.
I to jest właśnie jeden z głównych powodów, dlaczego zdecydowaliśmy się przybliżyć Państwo tematykę japońskiej whisky.
A teraz do rzeczy – podczas degustacji:
– odbędzie się prezentacja historii whisky w krainie kwitnącej wiśni, omówimy również różnice między japońską whisky, a szkocką czy irlandzką
– przybliżymy Państwu proces produkcji i stosowanych metod, szczegółowo omówimy whisky typu single mal, pure malt oraz blended
– porównamy i zdegustujemy 6 wyselekcjonowanych przez nas japońskich whisky – co dokładnie będziemy testować? Postanowiliśmy, że będzie to tajemnicą. Degustacji towarzyszyć będą finger foody przygotowane specjalnie na tę okazję!

Degustację poprowadzi Marcin Piwko – sommelier restauaracji Tasaky. Bilety w cenie 390zł /os. do nabycia bezpośrednio w restauracji, tylko 15 miejsc! Zapraszamy wszystkich miłośników mocnych alkoholi na wyjątkową podróż po Kraju Kwitnącej Wiśni!

no comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Written by.
tasaky
pl