Home

Degustacja japońskiej whisky

Co nowego

Degustacja japońskiej whisky

21 września 2019

Japanese whisky tasting

Zapraszamy na pierwszą degustacje japońskiej whisky w TASAKY!
Uwielbiamy Whisky – szlachetny trunek, który zyskuję coraz większą grupę miłośników zarówno w naszym kraju, jak i na całym świecie. Do niedawna whisky kojarzona była głównie ze Szkocją. Japonię z kolei kojarzymy głównie z sake, jednakże pod koniec XIX wieku w wyniku fascynacji zachodem japończycy również zaczęli zakładać swoje pierwsze destylarnie. Zaowocowało to stworzeniem whisky o unikalnych walorach smakowych i aromatach, które w połączeniu z japońskim perfekcjonizmem sprawiły, iż obecnie Japonia jest drugim producentem whisky na świecie.
I to jest właśnie jeden z głównych powodów, dlaczego zdecydowaliśmy się przybliżyć Państwo tematykę japońskiej whisky.
A teraz do rzeczy – podczas degustacji:
– odbędzie się prezentacja historii whisky w krainie kwitnącej wiśni, omówimy również różnice między japońską whisky, a szkocką czy irlandzką
– przybliżymy Państwu proces produkcji i stosowanych metod, szczegółowo omówimy whisky typu single mal, pure malt oraz blended
– porównamy i zdegustujemy 6 wyselekcjonowanych przez nas japońskich whisky – co dokładnie będziemy testować? Postanowiliśmy, że będzie to tajemnicą. Degustacji towarzyszyć będą finger foody przygotowane specjalnie na tę okazję!

Degustację poprowadzi Marcin Piwko – sommelier restauaracji Tasaky. Bilety w cenie 390zł /os. do nabycia bezpośrednio w restauracji, tylko 15 miejsc! Zapraszamy wszystkich miłośników mocnych alkoholi na wyjątkową podróż po Kraju Kwitnącej Wiśni!

no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Written by.
tasaky
pl